Tüm Ürünlerde %5 Nakit İskontosu!
1000 TL üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Dalgıç pompayı hangi kriterlere göre seçmeliyiz?

Tarih: 16.04.2024 12:12
Dalgıç pompayı hangi kriterlere göre seçmeliyiz?
Dalgıç pompa seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Dalgıç pompayı hangi kriterlere göre seçmeliyiz?

Dalgıç pompaların doğru seçimi, verimli ve güvenilir bir şekilde çalışmalarını sağlamak için oldukça önemlidir. 
Dalgıç pompaların seçimi aşağıdaki kriterlere göre yapılabilir:
1-Uygulama: Dalgıç pompalar, birçok farklı uygulamada kullanılabilir. Bu nedenle, hangi uygulama için pompanın kullanılacağı önemlidir. Örneğin, sıhhi atık su pompalamak için normal bir pompadan farklı bir pompa kullanılması gerekebilir.
2-Suyun saflık derecesi
İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış en iyi dalgıç pompaları doğru bir şekilde seçmek için su saflık derecesini hesaba katmak önemlidir. Buna bağlı olarak, kirli su pompalarından farklı olarak saf olmayan temiz su çıkarmak için dalgıç pompalar olduğunu göreceksiniz. Bu tür pompalar, kendi evinize içme suyu sağlamak için uygundur. Böyle bir pompayı çamurlu veya kumlu suya koymanız önerilmez çünkü safsızlıklar   onu engelleyecektir.
Kirli suyu çıkarmak için pompalara ihtiyaç duyduğunuzda, desteklenen partiküllerin boyutunu dikkate alın. Bu pompalar, sulama, bahçe işleri veya kanalizasyondan kirli suların çıkarılması gibi özel uygulamalara sahiptir.
3-Akış Değeri: Pompanın akış debisi, belirli bir sürede pompa tarafından taşınan suyun miktarını ifade eder. Bu akış debisi, pompanın seçimi sırasında dikkate alınmalıdır. Uygun akış debisi, pompanın çalışacağı uygulamaya ve boru sisteminin boyutlarına göre belirlenir.
4-Basınç: Basınç, pompanın çıkış hortumundan suyun ne kadar zorlandığını ifade eder. Basınç, suyun yükseklik farklarına, boru çaplarına ve uygulamaya bağlı olarak değişir. Pompanın doğru basınca sahip olması, uygulama için uygun olan suyun taşınmasını sağlar.
5-Pompa Dalış Derinliği
Dalgıç pompanın daldırma derinliği çok önemlidir çünkü su basıncını belirleyen budur. 10-20 metrenin üzerindeki çok daha büyük derinlikler için çok kademeli bir dalgıç pompaya ihtiyacınız olacaktır.
Neyse ki, piyasada ihtiyaçlarınızı karşılamak için birkaç on metreden yüzlerce metreye kadar değişken dalış derinliğine izin veren modeller var.
6-Pompanın çalışma şekli
Dalgıç pompaların çalışma modu farklıdır, bu nedenle tek rotorlu modeller olduğu gibi, çok kademeli olarak adlandırılan birkaç rotorlu modeller de vardır.   Daha yüksek bir verim istediğinizde, hem daha iyi bir su akışı hem de yüksek basınç ile size istediğiniz verimi verecek olan çok kademeli dalgıç pompaları tercih etmenizde fayda var.
7-Su Kaynağının uzaklığı
Su kaynağı ile tüketim yeri arasındaki mesafeyi hesaba katmadan en iyi dalgıç pompaları seçemezsiniz. Bu, pompanın montaj şeklini bile etkiler, böylece mesafenin daha büyük olduğu ve boru uzunluğunun 100 metreyi geçtiği durumlarda, sistemi korumak ve geri basmayı önlemek için bir çek valf takmak gerekir.
Doğru bir satın alma işlemi yapmak için evinizin su kaynağından ne kadar uzakta olduğunu dikkate alın.
8-Güç Tüketimi: Pompanın güç tüketimi, pompanın verimliliğini ve işletme maliyetlerini etkiler. Pompa seçimi sırasında, pompanın güç tüketimi, pompanın özellikleri ve uygulama gereksinimleri ile karşılaştırılmalıdır.
9-Boyut ve Ağırlık: Dalgıç pompalar, çeşitli boyutlarda ve ağırlıklarda bulunabilir. Pompanın seçimi sırasında, pompanın montaj alanına uygun bir boyutta ve ağırlıkta olduğundan emin olunmalıdır.
10-Pompa Malzemesi: Dalgıç pompalar, farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Pompa malzemesi, pompanın çalışacağı ortamda bulunan kimyasallara, sıcaklıklara ve diğer faktörlere bağlı olarak seçilmelidir.
11-Güvenilirlik ve Dayanıklılık: Pompa seçimi sırasında, güvenilirlik ve dayanıklılık faktörleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Pompanın kullanılacağı uygulamaya uygun olarak dayanıklı ve güvenilir bir pompa seçmek, uzun ömürlü bir çözüm sunar.
12-Gerekli kalite ve maliyetler
Daha ucuz ürünler alma eğiliminde olsak da dalgıç pompaların alımı gibi önemli yatırımlar yaptığımızda kalite bir önceliktir. Bu nedenle size istediğiniz verimi verecek ve uzun süre kullanabileceğiniz dayanıklı malzemelerden üretilmiş bir model seçmenizde fayda var. Böyle bir ürün için gereken maliyetler biraz daha yüksek olsa bile, bu akıllı bir yatırımdır ve bu, daha az enerji tüketimi ve aynı zamanda uzun ömürlü bir çalışma ile uzun vadede hissedilecektir.
Bu kriterler, dalgıç pompanın doğru seçilmesinde yardımcı olabilir. Ancak, doğru seçim için bir uzmana danışmak ve pompanın kullanılacağı özel gereksinimleri anlamak önemlidir.
Duffmart Dalgıç Pompaları ihtiyacınız olan alanlarda kullanıcılarına en yüksek faydayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Yüksek çalışma performansı ve uzun ömrü sayesinde sorunsuz olarak uzun yıllar kullanabileceğiniz Duffmart ürünleri enerji verimliliği ile göz doldurmaktadır.
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İndirim Fırsatları
Yükleniyor...